Boğaz Köprülerinden Geçecek Araçlara Duyuru

0
335
Bogaz Köprüleri
Bogaz Köprüleri

   Boğaz köprülerinden geçecek araçlara bir duyuru yapıldı. İstanbulda’ki 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim köprüsünden geçecek arabalara bilgi vermek amacıyla bir tanıtım videosu düzenlendi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca Boğaz köprülerinden geçecek araçlara bir duyuru yapıldı. İstanbulda’ki Boğaz köprüleri 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim köprüsünden geçecek arabalara bilgi vermek amacıyla bir tanıtım videosu düzenlendi.

Servis araçlarının sorunu çözüldü
Servis araçlarının sorunu çözüldü

Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nca İstanbul’daki boğaz köprülerinden geçecek araçlara ilişkin bilgileri içeren video hazırlandı.

Köprülerde ki ceza karmaşasına bir çözüm olması beklenen yaklaşık 1,5 dakikalık videoda, bu yıl İstanbul’daki köprü geçişlerine ilişkin düzenleme yapıldığı anımsatıldı.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü
15 Temmuz Şehitler Köprüsü

Anadolu Ajansı‘nın haberine göre 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden binek tipi birinci sınıf araçlarla tüm servis ve toplu taşıma araçları geçebilecek.Birinci köprüden, aks aralığı 3 metre 20 santimin altındaki kamyonet, panelvan ve van türü araçlar geçemeyecek.

Fatih Sultan mehmet Köprüsü_FSM
Fatih Sultan mehmet Köprüsü FSM

Fatih Sutan Mehmet Köprüsüne Dikkat!

FSM Köprüsü’nden de aks aralığı 3 metre 20 santimin altında olan kamyonet, panelvan ve van tipi araçlar dahil, birinci sınıf araçlarla geçiş yapılabilecek. Aynı zamanda ikinci sınıf araç olup, ruhsatında kamyonet, otomobil ve karavan yazan araçlarla servis ve toplu taşıma araçları bu köprüyü kullanabilecek.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü
Yavuz Sultan Selim Köprüsü

Yavuz Sultan Selim Köprüsü Serbest!

İkinci, üçüncü, dördüncü ve beşinci sınıf araç olup ruhsatında kamyon, otobüs, tır ve çekici yazan araçlar ise YSS Köprüsü’nü kullanarak, yollarına devam edebilecek. Üçüncü  köpründen aynı zamanda, otomobil, servis ve toplu taşıma araçları da bu köprüyü kullanabilecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Geçecek araçların sınıfına göre bakılmakta olup markaları Ford, Honda, Nissan, Mercedes, Volvo, Fiat, Tofaş, Mazda, Hyundai, Renault, Dacia, Kia, Isuzu, BMW, Jaguar, Mitsubishi, Opel, Audi, Porsche, Volkswagen, Skoda, Seat, Mini Cooper, Smart, Citroen, Subaru, Infinity, Toyota, Lexus olması farketmiyor.

Test yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederim. Test ettiğimiz 2001 Clio, 2011 Citroen Berlingo ve 2015 Nissan Qashqai  ve Hyundai i20 test haberlerimize de mutlaka göz atın.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here